Strona główna WHISKY John Barr Blended Scotch Whisky

John Barr Blended Scotch Whisky

Zawartość alkoholu 40,0

Cena 55,00

Pojemność 0,70

858
0
John Barr Blended

Wstęp i Pochodzenie John Barr Blended

John Barr Scotch Blended. Nazwa, która może nie jest tak rozpoznawalna jak Johnny Walker czy Chivas Regal, ale z pewnością zasługuje na uwagę. Pochodzi prosto ze Szkocji, kraju, który wie jedno lub dwa rzeczy o robieniu dobrej whisky. Zresztą, kiedy whisky ma w nazwie słowo „Scotch,” to już jest pewien poziom gwarancji jakości. A przynajmniej tak mówi stereotyp.

Cena

Jeśli chodzi o cenę, to w Polsce za butelkę 0,7 l zapłacimy w okolicach 50-70 zł. Na tle innych blended whisky to całkiem przystępna stawka, zwłaszcza jeżeli porównamy ją do cen niektórych bardziej znanych marek.

Wygląd Butelki i Trunku

Butelka nie rzuca się w oczy jakąś niebywałą ekstrawagancją, ale jest solidna i klasyczna. Etui, w którym ją często znajdziemy, dodaje jej elegancji. Whisky ma ładny, złocisto-bursztynowy kolor, który pięknie prezentuje się w szkle. Mam wrażenie, że design butelki jest znacznie bardziej nowoczesny niż w przypadku innych whisky. Brak zawijasów, ozdobników, narzuca skojarzenie z architekturą niż szkocką blended.

Zawartość Procentowa i Pojemność

Jeśli chodzi o zawartość alkoholu, mamy tu standardowe 40%. Butelka, jak większość na rynku, ma pojemność 0,7 l.

Smak i Zapach John Barr Blended

A teraz najważniejsze: jak smakuje i pachnie? Na początek, zapach. Czujesz delikatne nuty wanilii, dębu i trochę owoców. Można też wyczuć lekką wodnistą nutę, co jest dość typowe dla tańszych whisky. Smak? Tu jest zaskoczenie – jest zdecydowanie lepszy, niż by się mogło wydawać po zapachu. Wanilia i dąb są zdecydowanie bardziej wyraziste, a dodatkowo pojawiają się lekkie nuty owocowe i korzenne. Goryczka jest umiarkowana, ale daje znać o sobie w miarę przyjemny sposób.

Anegdoty i Ciekawostki

Ciekawą rzeczą jest to, że John Barr to marka, która miała być alternatywą dla Johnnie Walkera w czasach, kiedy ten zaczął być trudniejszy do zdobycia z powodu strajków. Ostatecznie obie marki koegzystują na rynku i każda ma swoje grono fanów.

Osobiste Przemyślenia. Opinia o John Barr Blended Scotch Whisky

Muszę przyznać, że John Barr to whisky, którą można by określić jako „budżetową”, ale to wcale nie znaczy, że jest zła. W rzeczywistości, to całkiem solidny wybór dla kogoś, kto chce spróbować czegoś nowego, ale nie chce od razu wydawać majątku. To dobra whisky do koktajli, ale też całkiem przyzwoita do picia w czystej formie.

Podsumowanie

John Barr Scotch Blended to whisky, która zasługuje na więcej niż tylko przelotne zainteresowanie. Może nie jest to dram, który zmieni Twoje życie, ale na pewno jest wartościowym dodatkiem do domowej kolekcji. Jest to taki trunk, który pokazuje, że cena i marka to nie wszystko, i że nawet „mniej znane” whisky mogą dostarczyć sporo przyjemności.

Moja ocena 3/5

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!