Strona główna BOURBON Maker’s Mark

Maker’s Mark

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

9090
1

Maker’s Mark Kentucky Straight Bourbon Whisky to trunek wytwarzany tradycyjnymi metodami zgodnie z recepturą rodziny Samuels. Bourbon wyróżnia się dodatkiem pszenicy, która zastępuje żyto, normalnie używane w produkcji. Dzięki temu bourbon Maker’s jest łagodniejszy, subtelniejszy w wyrazie i przyjemnie się go pije. Butelki, a właściwie ich nakrętki, są pieczętowane czerwonym woskiem i to jest kolejna rzecz, którą bourbon się wyróżnia. Jest to wręcz jego charakterystyczny znak, rozpoznawalny na całym świecie.

Debiut tej whisky przypada na rok 1958. Bardzo szybko stała się popularna i wciąż jest to jeden z najpopularniejszych reprezentantów bourbonów.

Bourbon Maker’s Mark posiada delikatny aromat, w którym wprawne nosy wychwycą rodzynki, orzechy laskowe, miód i subtelne nuty korzenne. W smaku nie jest inaczej – bourbon jest dość aksamitny, przeważają w nim soczyste owoce, jak brzoskwinia, ale odnajdziemy też owoce suszone (daktyle, rodzynki) i oczywiście zapowiadaną pszenicę. Finisz jest zdecydowanie przyjemny – mamy karmelki i nuty drzewne.

Przyjemny bourbon, słodkawy i pieprzny, ale przy tym lekki. Cena za ten trunek to 100 zł (Alma) – warto sięgnąć.

0/5 (0 Reviews)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!