Strona główna PIWO Okocim mocne dubeltowe

Okocim mocne dubeltowe

Zawartość alkoholu

2253
0

Mocne Dubeltowe powstało w browarze okocimskim jako jedno z pierwszych mocnych piw w Polsce. To Lager dolnej fermentacji, o aktualnej zawartości alkoholu 6,5%, goryczce 21 IBU i ekstrakcie 13,5%. Kiedyś piwo to miało ponad 7% i nie było aż tak rozwodnione, przez co teraz bardzo straciło w smaku. Zmniejszając moc i ekstrakt producenci uznali jednak, że teraz piwo to jest idealne. Niestety tak nie jest.

Historia:

Powstanie marki Okocim to rok 1845, kiedy Jan Ewangelista Goetz założył browar w Brzesku. Do produkcji piwa stosował wyłącznie najlepszy słód jęczmienny, chmiel, oraz wysokiej jakości wodę i drożdże — w myśl zasady „najlepsze z najlepszego”. Było to jego motto, które króluje w okocimskim browarze do dziś.

Etykieta:

Etykieta czarna ze wstawkami złoto-czerwonymi. Trochę mroczna, spodziewać się można niezłego kopa. Ogólnie wygląd puszki na plus jak większość z tej marki.

Aromat:

Zapach słodowy, lekko owocowy i czuć w nim alkohol. Niezbyt zachęcający.

Barwa:

Kolor ciemnego głębokiego bursztynu.

Piana:

Piana gęsta, bąbelki średnie. Szybko opada.

Smak:

Gorzki i bardzo alkoholowy, lekko kwaśny. Wyczuć można zboże, słód i tę chmielową gorycz charakterystyczną dla mocnych piw, która na długo osiada na języku.

Podsumowanie:

Okocim mocne dubeltowe smakuje mi jak spirytusowa woda przypominająca piwo. Średnio się je pije i mnie osobiście nie bardzo podchodzi. Często można je kupić w promocyjnych cenach w Lidlu lub Biedronce.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!