Strona główna WINO Egri Bor

Egri Bor

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

2119
2

Egri Bor, czyli klasyczne już wino węgierskie, choć nie tak słynne, jak Egri Bikaver. Powstaje z kilku odmian czerwonych winorośli, które są uprawiane w regionie Eger. Charakteryzuje się niezwykle głębokim, ciemnoczerwonym kolorem, wręcz wpadającym w czerń. Zapach jest również dość ostry, w nutach dominują czarne owoce, a nawet pestki. Smak jest świetnie dopasowany do całości. Bardzo wyrazisty, cierpkość szczypie w język, a w końcówce pojawia się także goryczka. W każdym razie, wino mocno wytrawne i pewnie osoby przyzwyczajone do łagodnych win lub preferujące wina słodkie nie będą w stanie przełknąć Egri Bora.

Egri Bor najlepiej smakuje w temperaturze troszkę niższej od pokojowej. Całość goryczkowo-cierpka wychodzi przy lekkim schłodzeniu wina do 14-16 stopni. Wino świetnie się komponuje z ostrymi potrawami, charakterystycznymi dla kuchni węgierskiej, np. z gulaszem. Sprawdza się także do bigosu, ostrych pieczeni, dań z dziczyzny oraz pieczonego mięsa wołowego.

To wino tanie, nie jest jakoś wykwintne, ale jeżeli ktoś lubi cierpkość w winie, to będzie raczej zadowolony.

0/5 (0 Reviews)

2 KOMENTARZE

  1. Przyzwoite wino wytrawne cena do jakości rewelacyjna.Polecam miłośnikom wina o niskich dochodach.Przyzwoite,przyzwoite i jeszcze raz przyzwoite.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!