Strona główna WINO Kogut

Kogut

zawartość alkoholu

cena

pojemność

7527
4

Wino gronowe Kogut ma ciekawą butelkę – jest to karafka w kształcie kuraka, która przypomina stare kryształy naszych babć czy rodziców. Tutaj karafka skrywa niestety wino dość marnej jakości, które może być czerwone lub właśnie koloru benzyny, jak widać na obrazku. Od razu więc wiadomo, że lwią częścią ceny jest po prostu ciekawa butelka.

Wino jest dość słodkie i raczej do wina lepszego gatunku nie można go przyrównać. Na pierwszym planie jest dziwnie odrzucający alkohol oraz posmak skwaśniałych owoców. Samo wino jest dość wodniste i właściwie bez smaku. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że płacimy głównie za butelkę, marna jakość wina nie zaskoczy, szczególnie, że producentem jest Bartex – winiarnia, w której ofercie znajdziemy m.in. Igristoje.

Cena za wino Kogut to około 37 zł za butelkę 750 ml. Zawartość alkoholu 16%. Wino zdobyło złoty medal w VIII Ogólnopolskim Konkursie Winiarskim Tymbark 1999.

Dla butelki na pewno warto kupić. Karafka ma bowiem plastikowy korek, który jednak później się rozszczelnia i przepuszcza ciecz, zatem mocnych alkoholi nie ma co w niej przetrzymywać, bo zwyczajnie… wywietrzeją.

Kogut wino gronowe
Kogut wino gronowe – etykieta
3.4/5 - (16 votes)

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here