Strona główna WINO Leśny Dzban

Leśny Dzban

Zawartość alkoholu 10,0

Cena 5,00

Pojemność 0,90

56280
8

Leśny Dzban to winko legenda. Wydawać by się mogło, że czasy świetności ma już za sobą (zdjęcia poniżej pochodzą z gdzieś 2007 roku…), a tu proszę – co chwilę ktoś o to winko pyta, ktoś w internecie poszukuje, ktoś oddaje się leśno-dzbanowym wspomnieniom i wzdycha z tęsknotą. Nie inaczej jest ze mną. Mimo że już dawno po ten trunek nie sięgałam, dalej z nostalgią go wspominam i gdyby tylko nadarzyłaby się okazja – wypiłabym, oj, bym wypiła.

Jabol, winko, winiacz, mózgotrzep czy tam inaczej najlepiej smakuje w plenerze. Do jego celebracji nie potrzeba specjalnej okazji, nie musi to być żadne ognisko czy żadna uroczystość. Po prostu spotyka się i „przydzbania”. Cel sam w sobie.

Czy Leśny Dzban smakuje?

Jak smakuje? Oczywiście wyśmienicie. Czuć ewidentnie nuty owocowe, do tego jest przyjemnie słodki. Siary nie ma (i siary w napoju, i siary czy obciachu z picia tego czegoś). Taki domowy kompot wzbogacony o procenty, które w odpowiedni sposób stymulują do śmiechu i innych głupstw.

W całym tym pędzie za Dzbanem Leśnym najśmieszniejsze jest to, że jest to mocny alkoholowy trunek z owoców leśnych, ale… w worku. Dzbana na nim ni chu-chu, nie widać. Opakowanie skrywa aż 900 ml tego szlachetnego trunku w niebagatelnej cenie… około 5 złociszy. Konieczne do spożycia jest posiadanie plastikowego kubeczka, bo z wora się źle ciągnie (hehe), a nie ma co wina skalać burżuazyjną szklanką.

Wino Leśny Dzban
Wino Leśny Dzban

Dzban podobno jest jeszcze do dostania, na pewno można go kupić w internecie (z kosztem dostawy 5 zł, więc trzeba zrzucić się większym gronem). Jako sklepy lokalne wskazuje się Żabki i inne takie. Nie przeprowadziłam niestety śledztwa dziennikarskiego sprawdzającego, czy dostanę jeszcze Dzbaniaka gdzieś w Krakowie czy w innej pipidówie.

Poczytajcie też o winku Mocna Wiśnia

 

 

5/5 (1 Review)

8 KOMENTARZE

  1. Cudowny trunek, zdobyty przez pradawnych wojownikow alkoholowych. Polecam, szczególnie jak nie ma capri sunow do bachora to mozna mu lesnego dzbana zapodac. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!