Strona główna WÓDKA Soplica Orzech Włoski

Soplica Orzech Włoski

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

15444
0

Soplica Orzech Włoski to kolejna propozycja smakowa od Soplicy, już nie nadążam z ich testowaniem i opisywaniem. 🙂 Czy będzie cieszyć się podobną popularnością co Soplica Orzech Laskowy? Przekonamy się! Na początek napiszmy, jaka w ogóle ta Soplica jest i czy znajdziemy w niej orzechy, czy tylko ścierowaty posmak spirytusu z dodatkiem chemii.

Pierwszy łyk i… W smaku rzeczywiście przypomina to coś orzech lub bardziej olej orzechowy. Jeśli ktoś pił kiedyś nalewkę zdrowotną na bazie spirytusu i orzechów włoskich (podobno bardzo zdrowa), na pewno od razu przyrówna też ją do Soplicy. Soplicowa wódka orzechowa jest słodka, posmak orzechu jest dość naturalny, to jest w buzi czujemy delikatność orzecha, a potem taką charakterystyczną jego gorzkość. Bardziej bym powiedziała, że jest to orzech z łupiną, niż taki czysty (ta łupina ciągle mi się kojarzyła; znacie to, jak rozłupujecie orzech, a tam zostają takie skorupowe cząstki, które potem wciskają wam się między zęby? – o nich piszę).

Sprawdzi się oczywiście jako shot. Tak też piłam za drugim podaniem. Zamuliło mnie „dopiero” po 3 kieliszkach. Przeszkadza mi przede wszystkim słodkość, no i nie ukrywam, że sam orzech włoski nie jest bliskim mi orzechem, w końcu jego smak zaczął mnie męczyć.

Jak oceniam? Dla mnie lepszym orzechowcem jest zdecydowanie Soplica Laskowa. Tego reprezentanta tutaj oceniam na 3/5 – jest mniej aromatyczny, taki bardziej deserowy, bardziej jako dodatek do ciast i lodów niż jakiś wykwitny trunek, który trzeba wlać do kieliszka, ogrzewać w dłoni i pić powoli.

Z czym pić Soplicę Orzech Włoski

Oczywiście, pierwsza z form podania, jaka przychodzi na myśl, to zalanie mlekiem. Nie inaczej zrobiłam – miałam mnóstwo mleka pod ręką, więc chciałam od razu przetestować, czy smakiem dorówna „laskowemu”. W mojej opinii niestety nie – można wypić, ale smak nie jest tak dobry i kojarzący się z deserami czy lodami orzechowymi, jak w przypadku orzecha laskowego. Wprawdzie nie jest to wtedy drink, który od razu wylewa się do toalety, można wypić, chociaż już bez takiego smaczku.

Jak można inaczej podać? Słyszałam, że można wymieszać z sokiem bananowym z odrobiną soku z cytryny, aby uzyskać dość egzotyczny smak. Spotkałam się też z shotem, gdzie bazą jest Soplica Orzech Włoski, likier kokosowy i kapka mleka. Inni zalecają podanie z kolą. Może w tych kombinacjach lepiej się sprawdzi, zalecam sprawdzić.

Sprawdź również inne Soplice:

Soplica Orzech Włoski

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!