Strona główna WÓDKA Fernet Stock Citrus

Fernet Stock Citrus

zawartość alkoholu

cena

pojemność

9476
0

Fernet Stock Citrus to bitter (gorzka wódka ziołowa, którą wykorzystuje się m.in. do przyrządzania koktajli) o dość ciemnym bursztynowym kolorze, produkowany od 1997 roku na bazie owoców cytrusowych oraz ziół. Polecane jest podawane go w wysokiej szklance z owocem pomarańczy, cytryną i sporą ilością lodu.

Przy spożywaniu tego trunku (a spożywałam go w wersji shota, drinka z lodem, jak i zmieszanego z innymi alkoholami), nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że piję Nestea cytrynową wzbogaconą wódką. Niestety odczucie było niezbyt miłe. Jakieś zioła w tle się pojawiały, ale wrażenie, że pije się herbatę cytrynową z wódką wciąż mi towarzyszyło. Cytrusy ewidentnie dominowały, ale też nie był to smak głęboki ani intensywny. Dlatego też Fernet Stock Citrus niezbyt dobrze zapisał się w mej pamięci i na pewno nie będzie mi towarzyszył przy innych imprezach.

Fernet Stock

Ziołowy bitter Fernet Stock produkowany jest w Plzeň-Božkov, Czechy. Przyprawiony jest około 14 ziołami, importowanymi z Morza Śródziemnego i Alp. Wersja citrus bitter to słodsza odmiana tego trunku z mniejszą zawartością alkoholu (wcześniej 30%, teraz 27%), gdy oryginalny Fernet Stock ma 41%.

3.3/5 - (30 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj